Fri frakt over 1500*, lynrask levering, enkel retur!
7 999,-
Ultra-lett CNC-frest telemarkbinding med avtakbar NTN-modul
ATK Newmark Lite representerer en komplett nytenkning av ATKs historiske telemarkbinding fra 2016. Bindingen kombinerer lav vekt med avansert CNC-frest aluminiumskonstruksjon (Alu 7075), utformet for alt fra uanstrengte toppturer i løssnøen til presis carving i preparerte løyper.
Systemet utmerker seg med en avtakbar NTN-modul som kan tas av under motbakker for å spare vekt på fotsvingen. Bindingen er kompatibel med alle NTN-sålelengder (S og L) i én og samme enhet. Tådelen har et intuitivt «Telepathic step-in»-system, patentert Snowpack Proof System mot snøoppbygging, 6-skruers monteringsmønster og en justerbar nødutløsningsmekanisme plassert under frontspaken.
Materialer – Alu 7075, POM, Rustfritt stål
Vekt – 255 g (uphill-modus uten NTN-modul) / 480 g (downhill-modus)
Utløserverdi – Justerbar nødutløsning i tåen
Størrelsestilpasning – Justerbar for både S og L NTN-såler
Leash-kompatibilitet – Kompatibel med ATK SBC02 fangrem (leash)
Hvem passer denne for?
Toppturorienterte telemarkskikjørere og frikjørere som vil ha en topp modernisert, ultralett og fleksibel NTN-binding for krevende turer og presis kjøring.
| Kompatibilitet: | Tele-tech |
|---|---|
| Sesong: | v 2627 vpg |
