Trippelsertifisert klassiker i mykere utgave!
Beal Joker kom på banen som det første klatretauet med trippelsertifisering og ga klatreren valgfriheten til å bruke det som enkelt-, halv- eller tvillingtau. Nå produseres tauet med Golden Dry impregnering, Unicore teknologi og får Thermo Fluid behandling for å gi økt funksjonalitet, holdbarhet og værbeskyttelse, tiltenkt for å møte kravene til erfarne fjell- og alpinklatrere, enten det er sommer eller vinter. Joker er også et populært tau for sportsklattrere som ønsker et tynt, lett og smidig sportsklatretau.
-
Tau for allsidig fjellbruk sommer som vinter, er også et smidig sportsklatretau.
-
Diameter 9,1mm gir god balanse mellom håndterbarhet, kontroll og vekt.
-
Lavt fangrykk 7,1kN som heltau.
-
Trippelsertifisert som hel-, halv- og tvillingtau.
-
Golden Dry impregnering: UIIA godkjent impregnering forbedrer resistansen mot fukt og skitt, gir økt hånterbarhet under våte og kalde forhold og øker tauets levetid.
-
Unicore teknologi: føyer sammen strømpen og kjernen på tauet for å gi bedre motstandsdyktighet mot strømpeslipp og øker sikkerheten.
-
Thermo Fluid behandling: Stabiliserer strømpefibrene og gjør vevingen mer homogen. Gir et mer kompakt tau med forbedret håndterbarhet.
Vekt - 52 g/m
Hvem passer denne for?
Passer klatreren som er på utkikk etter et allsidig firesesongs fjelltau med trippelsertifisering, som også kan brukes som støtetau på sportsklippen.
Spesifikasjoner
|
Diameter
|
9,1mm
|
Vekt (g/m)
|
52g
|
Impregnering
|
Golden Dry
|
Andel strømpe kontra kjerne
|
35%
|
Type
|
Heltau / halvtau / tvillingtau
|
Fangrykk
|
8,2kN / 6kN / 9,5kN
|
UIAA-fall
|
5 / 20 / >25
|
Lengdealternativer
|
50m, 60m, 70m, 80m, 100m og 200m
|
Sertifisering
|
EN892
|
Statisk forlengelse
(80 kg)
|
8%
|
Antall kordeller
|
48 stk
|